7-8 червня 2017 р., м. Гадяч

Практичний тренінг для менеджерів міста за підтримки Міністерства Культури України

Перший етап підготовки менеджерів з організації великих культурних подій в рамках проекту Міністерства культури України: "Пілотні культурні ініціативи для локальних змін"

Експерт: Witek Hebanowski, Warszawa

Модератор: Поліна Вєтрова

Гості заходу: Edmund Palermo (Peace Cops Ukraine, New York), Любов Жерновська (ГО "Унікальна країна", м.Жмеринка), Роман Помазан (Urban lab Kiev) 

Учасники: представники органів місцевого самоврядування, закладів освіти та культури, громадські активісти та підприємці міста

Вперше в Гадячі працювала міжнародна група з розвитку культури та туризму міста. Два дні учасники заходу визначали проблеми та візії розвитку галузі, формували конкретні локальні проекти, навчались працювати в команді.

Міжнародний експерт Вітек Хебановскі, вражений нерозкритим потенціалом Гадяча та ресурсами громади, відзначив привілеї міста з точки зору жителя Західної Європи, відмітивши високий рівень озеленення та благоустрій зон відпочинку, виконаний самими жителями. "Те, що входить в тренд Західної Європи - у вашому місті є всюди". "Місто-курорт", "місто-сад" - так назвав пан Хебановскі Гадяч.

 

Випускники першого етапу навчання на практиці засвоїли навички залучення громади в формуванні проектів, зробили перший крок до ефективної командної роботи.
Результатом навчання є розширення кордонів розуміння культури та партисипації, створення проектів, які відповідають таким основним критеріям:
- залучення громади;

- робота в команді;

- реалізація на території міста.

Результати роботи:

 

1. Напрацювання проблем та візій розвитку культури та туризму до 2022 року

2. Формування 4-х локальних проектів, направлених на розвиток культури та туризму, а саме:

- Створення загальноміського дитячого майданчика за участі дітей та громади (партисипація). Робоча група: Антон Шульга, Ольга Храпач, Андрій Шелих, Наталія Конотопова

- Дослідження міста. Інтерв'ювання. Робоча група: Катерина Кувшинова, Ірина Орлова, Едмунд Палермо

- Розробка міждисциплінарної навчальної програми для студентів коледжу культури та мистецтв ім. І.П. Котляревського. Робоча група: Ольга Житченко, Оксана Кисіль, Олена Полтавець, Жанна Могильник, Ярослав Насменчук

- “Гадяч: місто-сад”. Робоча група: Завора Ольга, Руслана Шаманська, Анатолій Дементій, Іван Підгайний

Запровадження бюджету участі в м. Гадяч. Робоча група: Алла Бабенко, Світлана Куришко, Геннадій Дроботя, Наталія Панкова


Підсумкова конференція в рамках проекту Міністерства культури України "Пілотні культурні ініціативи для локальних змін" продемонструвала результат дводенної праці найзавзятіших гадячан. Розумно, зважено, професійно попрацював з громадою Witek Hebanowski, Люба Жерновська допомогла команді бюджету участі. Всі проекти, від інтерв'ювання до практичного навчального курсу Гадяцького коледжу культури та мистецтв є реальними та дійсно потрібними, пов'язаними між собою спільною метою - активувати громаду, об'єднати зусилля різних учасників процесу, підвищити ефективність роботи та отримати конкретний результат. 

Розставивши пріоритети та визначивши напрямки роботи в сфері культури та туризму рідного міста, учасники об'єдналися та дали ефектний старт. Як то кажуть: "В добру путь" дружньому кораблю гетьманської столиці України!

Величезна подяка Міністерство культури України, Гадяцькій міській раді та активній, дієвій, творчій громаді!


Презентація Вітека Хебановські

За словами Вітека Хебановскі, ключом до успіху міста є пошук унікальності та неповторності, підтримка та розвиток існуючої інфраструктури та залучення мешканців у процес управління містом.

Завданням влади не є конкретне позиціонування чи поставлення задач. Головним завданням влади є влаштування рамок - формування обмежень, надання можливостей та ресурсів для громади - можливість проявити свою ініціативність, творчість та потенціал.


Презентації робочих груп

Презентація коледжу культури та мистецтв ім. і.П.Котляревського:

Учасники робочої групи Гадяцького коледжу культури та мистецтв запитали у студентів - що вони хочуть бачити, та, найголовніше, в чому бажають брати участь. Молодь з радістю поділилась мріями, які можуть стати реальністю:


Інтерв'ювання. Дослідження думки громади

Робоча група з досліджень громадської думки провела перше опитування щодо комфортного відпочинку в нашому місті та успішно презентувала результати. Після завершення воркшопу учасники робочої групи продовжують активно проводити опитування та використовувати результати для розробки нових проектів з розвитку культури та туризму м. Гадяч


Створення загальноміського дитячого майданчика за участі дітей та громади

Група, яка працювала зі створенням дитячого майданчика, поставила завдання створити культурний сучасний простір, цікавий для дітей, батьків та молоді, покликаний дати можливість відпочивати цікаво та комфортно - разом з друзями та родиною.

Вже влітку учасники заходу разом з небайдужою громадою, підприємцями міста та Гадяцькою міською радою разом облаштували дану територію


Запровадження бюджету участі в м. Гадяч

Якими б чудовими не були ідеї та ініціативи громади, та вони не можуть бути втілені за відсутності підтримки та ресурсів. Саме тому ключовою розробкою заходу стало опрацювання бюджету участі м. Гадяч - можливість отримання ресурсів на втілення найкращих громадських проектів в місті.
Над бюджетом участі працювали представники виконавчого комітету Гадяцької міської ради та громадських організацій.


Результати роботи чотирьох груп - перша ластівка до розвитку креативної культури міста, посилення взаємодії та співпраці мешканців на цікавому та змістовному шляху до спільної мети - створення комфортного, привабливого та зручного Гадяча.

фото: Ярослав Насменчук