що:             Планувальний воркшоп "Яким має бути Простір Пам'яті в міському парку?"

де:              м. Гадяч Полтавської області

коли:         15-16 листопада 2019 року


15-16 листопада в Гадячі відбувся планувальний захід, на якому мешканці міста разом зі студентами-архітекторами готували матеріали для вихідних даних архітектурного конкурсу громадського простору «Землякам, що стали на захист України» в парку «Перемога» м. Гадяч.

 ___________

Нам необхідно зрозуміти, яким чином має взаємодіяти місце пам'яті «Землякам, що стали на захист України» не тільки з іншими меморіалами пам'яті, а й із загальною територією парку, історичним середовищем та головне - з людьми, адже місця пам'яті є не просто відокремленими меморіальними зонами, а часто частинами громадських територій, парків та скверів. Це дає можливість та потребу не тільки увічнити в пам'яті нащадків трагічні події, а й необхідність сучасному поколінню переосмислити цінності та сенси нашого життя. Це потребує змістовного та виваженого підходу, переосмислення сприйняття сучасного покоління, ретельного планування та творчого підходу.

 _________

 

В Гадяцькій громаді студенти архітектури Полтавської політехніки виступили як експерти, провівши якісний аналіз існуючої меморіальної частини парку в м. Гадяч, та, спираючись на дані, отримані під час анкетування та інтерв’ювання, розробили детальні рекомендації щодо облаштування майбутнього Місця Пам’яті, його аутентичних, ціннісних та композиційних складових, з урахуванням побажань та зауважень мешканців. Останній захід чітко продемонстрував рівень навичок, набутих студентами та молодими архітекторами в процесі реалізації даного проекту.

 



Для допитливих


Запрошуємо також ознайомитися з дослідницькою роботою гадячанок Дарини Пирогової та Богдани Войтенко "Альтернативні монументи та меморіальні практики".
Наразі дівчата живуть у Києві, та працюють над розвитком громадянського суспільства по всій Україні. Ми радіємо та пишаємося, що їхні напрацювання можуть допомогти нам переусвідомити - а якими же ще можуть бути Місця Пам'яті?


Проект "Розвиток сучасних громад. Простір/Планування/Залучення" реалізується польською фундацією "Інший простір" (Fundacja Inna Przestrzeń) у співпраці з громадською організацією "Гадяч дружній" в 2019 році в Україні.

 

Проект співфінансовано в рамках програми польської співпраці в галузі розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.