Оглядовий майданчик на Замковій горі

Вступ: 

Географічно так склалося, що місто Гадяч розташований на березі двох річок Грунь та Псел, і має унікальні природні ландшафти. Які за своєю красою не поступаються гірським краєвидам Західної України.

Пропонуємо облаштувати в  історичному центрі міста, на Замковій горі - оглядовий майданчик. Це місце може стати візитівкою нашого міста. Таких місць у нашомі місті багато. Якщо їх з часом облаштувати, то кожен житель та гості міста відкриють для себе неймовірну красу нашого краю.

Замкова гора - це одне з найвеличніших місць Гадяча, яке таїть у собі безліч секретів. У 1663 році тут була резиденція гетьмана Івана Брюховецького. Він укріплює фортецю, зводить дерев’яний палац та інші адміністративні будівлі. У розпал Північної війни 19 листопада 1708 р. гадяцьку фортецю займає гетьман І. Мазепа з козаками та шведськими військами. Тут була резиденція союзницьких військ до 26 лютого 1709 р. Військове значення фортеця втрачає наприкінці XVIII ст., в цей час (1781 р.) ліквідовано Гадяцький козацький полк. З тих пір у місті збереглася Замкова гора. Сьогодні на цьому місці колишня царська тюрма, споруджена 1832 р.. У підвалах, де знаходилися в’язні, довгий час зберігалися передсмертні написи закатованих, але згодом їх стерли. Нині тут знаходиться Гадяцьке аграрне училище, колишня однорічна сільськогосподарська школа.

Історія Гадяча надзвичайно багата і розмаїта. Тут підписували доленосні для України державні акти, на гадяцькій землі народилися письменниця Олена Пчілка і відомий український історик Михайло Драгоманов, тут писала свої безсмертні твори Леся Українка. Однак показувати туристам у нас поки що особливо нічого, бо більшість об'єктів історико-культурного значення до наших днів не збереглася.

 

Задачі проекту: 

- демонстрація природи гадяцького краю;

- створення комфортного публічного простору;

- створення улюбленого місця відпочинку для гадячан та туристів;

- впровадження нового туристичного маршруту;

- ознайомлення місцевих жителів та гостей з історією та культурою міста.

 

Що ми зробили:

- обрізання деяких гілок дерев та вирізка кущів;

- прибирання та вивезення сміття;

- влаштування тимчасового огородження - тину;

- озеленення території, висадка кущів для укріплення схилу та квітів.

 

Що ще потрібно тут зробити:

- освітлення вулиці та оглядового майданчика;

- облаштування пішохідної зони;

- укріплення гори (бетонними сваями або дерев’яними колодами);

- обладнання майданчика огорожею;

- вимощення помосту для оглядового майданчика;

- розміщення інформаційного щита, який буде розповідати про історичну роль даної території.



День ленд-арту

 

Сонячний день минув з неймовірно великою користю. Ми разом провели його на свіжому повітрі та в гарній компанії! Кожен мав змогу освоїти техніку плетіння з лози. Виявляється, цей творчий процес нескладний та цікавий! Обов’язково потрібно повторити це!

 

Ленд-арт - ландшафтні твори мистецтва, що використовують як художній матеріал природу і реальні пейзажі.

Ленд-арт (від англ. land art — ландшафт-мистецтво), напрям в мистецтві, що виник в США в кінці 1960-х років, в якому створюваний художником твір нерозривно пов'язаний з природним ландшафтом.

Ленд-арт - це спроба людини зрозуміти природу, її процеси і цикли, спроба взаємодіяти з нею через мистецтво, залишаючись в гармонії з нею. Дивлячись на твори ленд-арту ми розуміємо, що природа, не дивлячись на всю свою красу і потужність, все ж ніжна і недовговічна в багатьох своїх проявах, що наша планета - це наш будинок, це наш дар, який потрібно зберігати і любити.

Екскурсія з Миколою Торяником до Замкової Гори

Відвідування музею Гадяцького аграрного училища та дегустація меду

Ми побували в школі бджільництва!

Анна Драюк розповідала нам про бджілок-трудівниць, показала багато цікавинок, повязаних з бджільництвом
На завершення ми продегустували смачні меди, дізналися, чому не всякий мед кристалізується і скільки бджілці потрібно працювати, щоб створити такий корисний та смачний продукт, як мед.
Дякуємо бджілкам за солодощі та Анні Драюк за цікаву та змістовну екскурсію! 
Вові Павлюченко за відеозйомку)

Планування толоки на Замковій горі

Перша зустріч з планування Толоки відбулася в дитячій бібліотеці

Метою даної зустрічі було обговорити план реалізації проекту “Толока на Замкові горі” та визначити шляхи реалізації. Дякуючи професійним та досвідченим людям, які приєднались до проекту, ми визначилися з об'ємом робіт, склали чіткий план підготовки та реалізації першої частини проекту.


Чекайте подальших новин! Далі буде ще цікавіше)))

Орієнтовна схема розміщення оглядових майданчиків на Замковій горі

Толока на Замковій горі

Нарешті довгоочікувана Толока на Замковій горі розпочалася 9 квітня 2016 року. Робота кипіла в усих куточках гори. Хтось збирав сміття, хтось рубав чи пиляв гілки дерев, а хто і корчував коріння непотрібних кущів. Протягом чотирьох годин гора набула охайного вигляду, одразу стало видно чудові краєвиди, які відкриваються з Замкової гори. Завдяки спільним зусиллям місцевих жителів та громадських активістів було приведено гору до належного стану.

Дякуємо всім присутнім, які не покладаючи сил та рук, дружньо попрацювали та надали матеріали та інструменти для прибирання. Також хочемо подякувати Міській раді за машину для вивезення сміття.

Більше фото тут: Фотоальбом облаштування оглядових майданчиків на Замковій Горі в м. Гадяч у facebook

Оглядові майданчики Замкової гори облаштовано!

Чудової сонячної суботи, 16 квітня 2016 року, дружня команда активних гадячан та переселенців взялася за облаштування Замкової Гори. Робота кипіла на двох оглядових майданчиках, які попередньо, 9 квітня 2016 року, були очищені та прибрані від сміття та зайвого гілля.

Цього разу, крім влаштування тину, насадили квітів, кущів бузку та калини для укріплення схилів, якими поділилися жителі вулиці. По завершенню всих робіт гора набула охайного вигляду, оглядові майданчики отримали необхідне захисне огородження і нам відкрилися чудові краєвиди гадячини.

Завдяки громадським активістам, місцевим жителям та небайдужим людям з"явилася можливість милуватися краєвидами нашого краю, які неодноразово описували в своїх творах Олена Пчілка та Леся Українка.

 Запрошуємо Вас та ваших гостей помилуватися чудовими краєвидами Гадяцького краю! Сподіваємося, що ви оціните наші старання та допоможете підтримувати Замкову Гору в охайному стані. Дякуємо!!!

Більше фото тут:

https://vk.com/album-109887600_230948817 - фотограф Вікторія Здойма

https://vk.com/vika_mona_photo

https://vk.com/album-109887600_230835442 - фотограф Марія Денисенко

3 травня 2016 року відбулася заключна частина Толоки на Замковій Горі.
Ми додали святкову арку для плетучих рослин та підсіяли квіти. 
Дуже приємно, що під час роботи перехожі підходили, дякували нам та фотографувалися)
Всім, хто брав участь у створенні спільного дива, а також ініціативам, що спільними зусиллями покращують наше місто, велике ДЯКУЄМО!!!

Більше фото тут: https://vk.com/album-109887600_231426992

Чудовим сонячним ранком, 29 травня 2016 року наша команда зібралася на Замковій горі, щоб приакуратити трішки оглядовий майданчик. Природа бере своє, ми можемо тільки коригувати, залишаючи те, що необхідно.