Театральний фестиваль в м. Гадяч 29-30 вересня 2018

29-30 вересня 2018 року в м. Гадяч пройшов перший театральний фестиваль.


За ініціативи Гадяцької міської ради; проектом, написаним тодішньою архітекторкою міста та членом правління ГО "Гадяч дружній" - Поліною Вєтровою, за ідеєю письменниці Наталії Киричок, драматургині Ірини Гарець та аналітикині Ганни Кіященко, з гарантією підтримки Гадяцьким коледжем культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського, Гадяцької РДА та Управлінням культури Полтавської ОДА, театральний фестиваль м. Гадяч пройшов у фінал конкурсу проекту Міністерства культури України "Малі міста - великі Враження" серед 158-ми учасників.


Презентація проекту фестивалю, представлена в найпершій версії, підготовлена ГО "Гадяч дружній":

- Ми робимо ставку на молодих, сучасних, креативних митців, ми прагнемо інтегрувати нові підходи в освітній процес, залучивши коледж культури та мистецтв та надихнувши студентів та молодих викладачів до активної роботи та жаги до нових звершень.

 

- Всі події та локації заплановані таким чином, щоб з кожного мешканця, з кожного відвідувача зробити небайдужого глядача, глядача-актора, який зрозуміє що зміни - в нас, що ми можемо не просто впливати, а власними діями покращувати і вдосконалювати наше маленьке, затишне місто.

 

- Ми не обмежуємо глядача, ми ставимо за мету зробити цей масовий захід цікавим для кожного, крок за кроком піднявши його на всеукраїнський та міжнародний рівень.


Захист проекту фестиваля в Міністерстві культури України

В остаточному відборі конкурсу проекту Міністерства культури України "Малі міста - великі Враження" проект фестивалю захищали:

- Лариса Труш - начальник відділу культури Гадяцької РДА;
- Наталія Шимка - методист відділу освіти Гадяцької міської ради;

- Ольга Житченко - викладач Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім. І.П.Котляревського.

На фото: захист проекту фестивалю в стінах Міністерства культури України, фото з інтернет-мережі


Проведення фестивалю

В результаті підготовки остаточним організатором фестивалю виступив Департамент культури і туризму Полтавської ОДА та Гадяцький коледж культури і мистецтв ім. І.П. Котляревського.

 

Як і було передбачено проектом, в рамках фестивалю проведено навчальні заходи, які пройшли в стінах Гадяцького коледжу культури і мистецтв. Було проведено майстер-класи для дітвори основам театрального мистецтва. 
Звіт про навчальні заходи на сайті Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА

 

 

Звіт про проведення фестивалю на  сайті Гадяцького коледжу культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського

 

Стаття в новинах "Новини Полтавщини"

Програма фестивалю:


Прес-конференція в Гадяцькій міській раді:

Відкрили перший театральний фестиваль в Гадячі тепло та урочисто - пригадали, як народилася ідея та проходили перші зустрічі, вітали запрошених та дякували за теплий прийом. На захід завітали керівники театральних колективів, працівники Гадяцької міської ради, Гадяцького коледжу культури і мистецтв та журналісти

Театральний студентський фест-квест!:

Найцікавіша частина для молоді відбулася на площі міста перед собором - флешмоб та театральний квест готували й проводили викладачі та студенти Гадяцького коледжу культури та мистецтв. Сонечко і святкове завзяття додало настрою!

Майстер-класи для дітей в Гадяцькому коледжі культури та мистецтв:

І жоден фестиваль немає сенсу, якщо він не спонукає молоді таланти долучатися та поринати у мистецтво вражень. Так і наш фестиваль - важливими учасниками в ньому були діти, майбутнє театрального мистецтва

Фото театральної програми фестивалю:

Звісно, основною частиною були театральні постановки аматорських театральних колективів Полтавської і Сумської областей та цілі концертні програми господарів й гостей фестивалю. Програма була такою насиченою та різноманітною, що стомлені та вражені глядачі щоразу просили: "Дайте нам цього всього ще, щоби ми встигли оцінити та сприйняти те, що відбулося за ці два коротких дні!"

Фото заходу:

Володимир Павлюченко,

Владислав Пестич,

газета "Гадяцький вісник",

Гадяцька міська рада


Наші рефлексії

Фестиваль пройшов на одному диханні, хоча холодна осіння погода і підпсувала масштабні плани проведення заходу на вулицях міста, але камерна атмосфера кіноконцертної зали "Дружба", без сумнівів, допомогла на повну отримати задоволення глядачів та учасників від події.

 

І нехай це була перша ластівка, організатори отримали масу побажань та зауважень, та тепер не купиш в місті просто так квиток на театральний захід - про це потрібно подбати заздалегідь.

Мешканці міста все частіше і частіше, подорожуючи, діляться своїми враженнями про відвідування театрів і це, без сумнівів, свідчить про те, що фестиваль досяг своєї мети - популяризувати та розповсюджувати театральне мистецтво в Україні.

 

По секрету нам сказали, що в наступному році Театральний фестиваль в Гадячі планує стати конкурсом - конкурсом молодих аматорських театрів.


Ми підготували для організаторів всій звіт, зауваження та побажання щодо того, яким чином ми пропонуємо вдосконалити захід та зробити його більш масштабним. Але про це ми розповімо вже наступного разу  ^_^

 

Поліна Вєтрова, ГО "Гадяч дружній"

Театралізовані заходи, які проводяться на різних локаціях міста та району:
- Науково-практична конференція "100 років надії і боротьби" на базі Лютенської ЗОШ (відео інформаційного центру "Регіон")

 

Про процес підготовки до фестивалю можна почитати в новинах

Плановані локації фестивалю

Міський парк "Перемога"

Парк знаходиться в центрі історичного ареалу м. Гадяч. Наразі тут продовжується

реконструкція інфраструктури та споруд.

На території парку є стара

водонапірна башта, яка після реконструкції може слугувати

оглядовим майданчиком та незвичайним для цих місць музейним об’єктом. За свідченнями місцевих краєзнавців, парк пронизаний підземними ходами та може приховувати в собі рештки давньоруського поселення.

Гадяцька СШ №2 ім. Драгоманова

Місто тісно повязане з родиною Драгоманових. Саме в Гадячі Олена Пчілка практично створювала український дитячий театр - писала п’єси для дітей, які були зіграні гадяцькими дітлахами у школах міста на початку ХХ століття.


Гадяцький коледж культури і мистецтв

Єдиний навчальний заклад на Полтавщині, який готує молодих спеціалістів з організації видовищно-театралізованих заходів та менеджерів культури. Будинок коледжу збудований на початку ХХ ст. за ініціативи Гадяцького земства для восьмирічної жіночої гімназії.
Велична споруда є головною прикрасою Соборної площі та місцем, приваблюючим юні таланти Полтавщини присвятити себе збереженню та поширенню української народної культури.

Урочище "Зелений гай"

Місце, де колись відпочивала славетна родина Драгоманових, тепер щовесни збирає люд з усієї Полтавщини на літературно-мистецьке свято "Дивоцвіт лесиного гаю", започатковане багато років тому Гадяцьким училищем культури ім.І.П.Котляревського. Тут панує дух народної культури, під час концерту грає не тільки сцена, а й глядачі. Це єдине свято в місті, куди всі гості та запрошені традиціійно приходять у національному вбранні, грають, танцюють та співають. Маленьке, родинне свято.Організатор заходу: Департамент культури і туризму Полтавської ОДА
Партнери проекту:

Гадяцька міська рада - ініціатор проведення заходу;

Гадяцький коледж культури і мистецтв ім.І.П.Котляревського - організація навчальних заходів та заходів з обміну досвідом, зустріч та поселення учасників фестивалю;

ГО “Гадяч дружній” - організація співпраці всіх партнерів, звітування.

 


Досвід учасників ГО "Гадяч дружній" у сфері креативної культури:

Поліна Вєтрова:
Участь у Лабораторії трансформації.Plan Z.ІІ етап. Освітній проект для представників малих міст України, Жмеринка та Вінниця,2016 рік (Institute of Cultural Policy, Goethe Institut)

Участь у Всеукраїнському практичному форумі "Культура та креативні індустрії - як основа розумної стратегії розвитку малої території", Тульчин 2017 (Міністерство культури України)

Заснування ініціативи "Гадяч дружній", налагодження партнерства ГО "Гадяч дружній" з урядовими та неурядовими огранізаціями України та співпраці з іноземними організаціями.

Володимир Павлюченко:
Організація молодіжної локації на день міста Гадяч, 2016 рік (Гадяцька міська рада, ГО "Гадяч дружній")

Організація велопробігів до міських свят та робота над розвитком велокультури міста

Лариса Максимів:
Організація Великоднього ярмарку в м. Гадяч (2017 рік) для популяризації та об'єднання місцевих майстрів сучасного мистецтва

Організація благоустрою Замкової гори в м. Гадяч (2016 рік) разом з активною молоддю та місцевими мешканцями